تاریخ : سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024

آخرین اخبار انتظامی آذربایجان شرقی

  • کد خبر : 7333
  • ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۷
آخرین اخبار انتظامی آذربایجان شرقی

ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از بازداشت سارق دوچرخه با پنج فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ یداله جهان آرا با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام چند فقره سرقت دوچرخه در سطح شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱ قرار گرفت.

وی تشریح کرد: ماموران با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی سارق را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در اقدامی غافلگیرانه وی را در هنگام سرقت دوچرخه دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهم دو دستگاه دوچرخه سرقتی کشف کردند، افزود: متهم در بازجوئی‌های انجام شده تاکنون به سرقت پنج فقره سرقت در سطح شهرستان اعتراف کرد.

سرهنگ جهان آرا با بیان اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی اقلام مکشوفه دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال می‌باشد و اموال مکشوفه به مالباختگان تحویل شد، اظهار کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

وی از شهروندان خواست درصورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را فورا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

بازداشت سارق خودرو متواری و کشف مواد مخدر شیشه در بناب

فرمانده انتظامی شهرستان بناب از دستگیری سارق خودرو متواری و کشف نیم کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه خبر داد.

سرهنگ رحمان عبدی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه یک نفر سارق خودرو متواری خود را در یکی از شهرستان‌های همجوار مخفی کرده که موضوع دستگیری وی به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان بناب قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات و تحقیقات فنی و پلیسی و با هماهنگی مرجع قضایی متهم را شناسائی و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش نیز مقدار نیم کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف شد.

وی ادامه داد: متهم در بازجویی‌های انجام شده ضمن اقرار به نگهداری موادمخدر مکشوفه،به یک فقره سرقت وانت نیسان که از این شهرستان سرقت کرده بود نیز اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان بناب با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد؛ خاطر نشان کرد: پلیس از هیچ تلاشی در جهت مقابله با سارقان و سوداگران مرگ و بالا بردن احساس امنیت و ایجاد امنیت در جامعه فروگذار نخواهد کرد و از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را سریعا با پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند.

بازداشت سارقان سیم و کابل برق در آذرشهر

فرمانده انتظامی شهرستان آذرشهر از دستگیری سه نفر سارق حرفه‌ای و کشف ۱۴۰متر سیم کابل برق خبر داد.

سرهنگ محمد نعمتی در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت سیم کابل برق در شهرستان آذرشهر ،به دلیل حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی و پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات و اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی و محل مخفیگاه سارقان در اطراف شهر شدند، و پس از هماهنگی با مرجع قضایی متهمان را دستگیر و در تحقیقات انجام شده به یک فقره سرقت اعتراف و از مخفیگاه متهم ۱۴۰متر سیم کابل برق با ادوات جرم کشف شد.

وی تشریح کرد:متهمان که دارای چند فقره سابقه سرقت می‌باشد در بازجوئی‌های پلیس و در مواجهه با مستندات به سرقت کابل برق با همدستی یک نفر دیگر اعتراف، که با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان آذرشهر از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در خصوص سرقت، موضوع را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

بازداشت سارق مغازه در آذرشهر

فرمانده انتظامی شهرستان آذرشهر از دستگیری سارق مغازه خبر داد.

سرهنگ محمد نعمتی در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت از مغازه شهرستان آذرشهر موضوع در دستور کار ماموران انتظامی و پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان آذرشهر، تشریح کرد: ماموران با انجام اقدامات علمی و فنی و تحقیقات پلیسی بی‌وقفه‌ی شبانه‌روزی، موفق به شناسایی و دستگیری سارق حرفه‌ای در این رابطه شدند.

وی افزود: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به سرقت از مغازه اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، ضمن هشدار به صاحبان مغازه‌ها، خاطرنشان کرد: ضمن تجهیز محل کسب خود به دوربین مداربسته در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک و مهم مراتب را با تماس ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

بازداشت سارق اماکن خصوصی با ۴ فقره سرقت در “مرند”

فرمانده انتظامی شهرستان مرند از دستگیری سارق سابقه دار اماکن خصوصی در عملیات ماموران پلیس با چهار فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهرستان مرند دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی سارق سابقه‌دار شده و با هماهنگی مقام قضایی آن را دستگیر کردند.

وی بیان کرد: سارق در بازجوئی پلیسی به ارتکاب چهار فقره سرقت از اماکن خصوصی از جمله خانه باغ‌ها، ساختمان‌های نیمه کاره اعتراف و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

سرهنگ اسدیان از شهروندان درخواست کرد: ضمن توجه به هشدارهای پلیسی، نسبت به گماردن نگهبان در محل ساختمان‌های نیمه کاره و خانه باغ‌ها و حصار کشی محل جهت پیشگیری از سرقت اقدام کرده و هر گونه موارد مشکوک را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف پارچه‌های قاچاق در سراب

فرمانده انتظامی شهرستان سراب از کشف۲۱ طاقه پارچه قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ مرتضی فراقی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در حین گشت‌زنی هدفمند در سطح حوزه استحفاظی و بررسی خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس مشکوک و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پلیس موفق شدند در بازرسی از این خودرو تعداد ۲۱ طاقه پارچه خارجی قاچاق معادل ۵۹۴ متر فاقد مجوز کشف کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان سراب با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۲۰۰ میلیون ریال اعلام کردند، گفت: یک نفر متهم در این زمینه دستگیر و با تشکیل پرونده قضایی به مرجع قضایی معرفی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس آذربایجان شرقی، وی خاطر نشان کرد: قاچاق کالا و ارز به طور مستقیم به اقتصاد و تولیدات داخلی کشور ضربه وارد می‌کند و پلیس با تمام توان در برابراین پدیده شوم اقتصادی ایستاده است و از عموم مردم نیز تقاضا می‌شود هر گونه اخبار و اطلاعات در این خصوص را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

لینک کوتاه : https://khooshkhabar.com/?p=7333

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.