تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024

اعدام مرد شیطان صفت در تبریز/ آزار شیطانی 12 زن خانه دار

  • کد خبر : 6537
  • ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
اعدام مرد شیطان صفت در تبریز/ آزار شیطانی 12 زن خانه دار

 قضات دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی، مرد شیطان صفتی را که برای سرقت پای در خانه زنان تنها می گذاشت و زنان خانه دار را هدف نیت شوم خود قرار می داد، به اعدام محکوم کردند که حکم مذکور در زندان مرکزی تبریز به اجرا درآمد. این شیطان با تهدید توانسته بود از زنان یکی پس از دیگری رضایت بگیرد اما در ایستگاه آخر با افشاگری یکی از زنان نقشه هایش رو شد.

 آخرین روزهای فروردین سال 1383 بود که ساعت 8 صبح مرد جوان در تبریز برای رفتن به محل کارش از خانه خارج شد و همسر جوانش در خانه تنها بود. همه چیز عادی به نظر می رسید و زن جوان همراه فرزندش در اتاق خواب در چرت صبحگاهی بود که ناگهان سایه مردی روی او سنگینی کرد.
زن جوان تا چشمانش را باز کرد با مرد نقابدار روبرو شد که شلوار مشکی پارچه ای، کفش زرد و کاپشن نیم تنه سیاه رنگ پوشیده بود و تنها از میان نقابی به صورت زده بود چشمانش پیدا بود و برق انگشتر نقره ای در دست راست مرد جون در حال نمایان بود که اسلحه و چاقو به دست داشت.
وحشت به جان زن جوان افتاده بود که مرد شیطان صفت با تهدید چاقو و اسلحه ای که در دست داشت از او خواست تا از اتاق خواب بیرون بیاید.
زن جوان شوکه شده بود و با ترس از اتاق بیرون رفت تا فرزندش این صحنه وحشت آور را مشاهده نکند و در ادامه مرد شیطان صفت ادعا کرد که اگر در برابر خواسته اش تسلیم نشود بچه اش را به قتل می رساند و در ادامه با تهدیدهایش نیت شوم خود را به اجرا گذاشت و در پایان ادعا کرد که همدستش در حیاط خانه است و اگر سر و صدا کند وارد خانه می شود و دست به قتل می زند.
مرد شیطان صفت پس از وحشت آفرینی و تعرض به زن جوان از خانه خارج شد و پا به فرار گذاشت و زن جوان تنها کاری که از دستش برمی آمد برداشتن گوشی موبایل بود تا شوهرش را از حضور مرد شیطان صفت در خانه با خبر کند.
مرد جوان خودش را به خانه رساند و همراه زنش به کلانتری 13 تبریز رفتن و از ماجرای حضور مرد شیطان صفت در خانه شان خبر دادند.

دستگیری شیطان
بدین ترتیب با توجه به حساسیت موضوع تیمی از ماموران اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تبریز برای دستگیری متهم وارد عمل شدند و زن جوان نیز برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و نمونه برداری ها و آزمایش ها صورت گرفت و تجاوز وحشیانه مرد شیطان صفت تایید شد.
تجسس های پلیسی ادامه داشت و این در حالی بود که کارآگاهان در برابر پرونده های دیگری قرار گرفتند که نشان از سریالی بودن این اقدام حیوانی داشت.
کارآگاهان یکی پس از دیگری طعمه های این مرد شیطانی را مورد تحقیق قرار دادند و با سرنخ های به دست آمده و بررسی دوربین های مداربسته و اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی متهم شدند و در یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر شد.

12 زن در تله شیطان 8 صبح
12 زن که طعمه این مرد قرار گرفته بودند شکایت های خود را مطرح کردند و پرونده با اتهامات تجاوز به عنف، سرقت، رعب و وحشت ایجاد اختلال در نظم عمومی و تشویش اذهان عمومی، جریحه دار کردن عفت عمومی ، ورود غیرمجاز به خانه و تجاوز به دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی ارجاع و روز 29 آذر سال 1395 جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد.
متهم در اظهارات خود ادعا کرد که شاه کلید داشتم و با بازکردن درها وارد خانه ها می شدم و در برخی مواقع نیز از دیوار بالا می رفتم و وقتی می دیدم زن ها در خانه تنها هستند وارد حیاط و خانه می شدم.
وی افزود: من فقط به 4 خانه رفتم و آن هم برای سرقت بود و هیچ تجاوزی صورت نگرفته است.

4 زن در دادگاه
در این جلسه 4 زن که در نقشه شوم متهم گرفتار شده بودند یکی پس از دیگری در خصوص جزییات اقدام متهم پرده برداشتند و این در حالی بود که دیگر شاکیان پرونده بخاطر ترس از آبرویشان به دادگاه مراجعه نکرده بودند.
نخستین طعمه متهم پشت تریبون قرار گرفت و به قاضی پرونده گفت: ساعت 8 صبح بود و همسرم به محل کارش رفته بود که این مرد از بالای دیوار وارد خانه شد و این در حالی بود که من همراه پسر کوچکم در خانه تنها بودیم .
وی افزود: این مرد با تهدید و زور لباس هایم را در آورد و سپس نیت شیطانی اش را به اجرا گذاشت و پس از آن با تهدید از خانه گریخت.
دومین قربانی نیز گفت: ساعت 8 صبح بود و پنجره خانه را باز گذاشته بودم که ناگهان این متهم که ماسک روی صورتش داشت از دیوار پایین آمد و در حالی که دستکش داشت به سمتم حمله کرد و ابتدا می خواست مرا خفه کند که شروع به جیغ و فریاد کردم و همین باعث شد از ترس پا به فرار بگذارد و از پشت بام خانه راه فرار را پیدا کرد و گریخت.
سومین طعمه زن جوانی بود که قاضی پرونده گفت: ساعت 8 صبح روی تخت خوابیده بودم که ناگهان احساس خفگی کردم و وقتی چشمانم را باز کردم با مرد 28 ساله ای روبرو شدم که روی پاهایم نشسته بودو دستانش رو گردنم است.
وی افزود: برای رهایی از چنگال این مرد شروع به دست و پا زدن کردم و توانستم او را روی زمین بیندازم و وقتی دید توانستم در برابرش مقابله کنم قبل از اینکه شروع به جیغ و فریاد کنم به سمت حیاط رفت و با گذاشتن نردبان روی دیوار توانست به پشت بام برود و فرار کند.
چهارمین سوژه این مرد زن جوانی است که به قاضی پرونده گفت: ساعت 8  صبح بود و در خانه خوابیده بودم که ناگهان دست یک نفر روی دهانم دیدم و وقتی چشمانم را باز کردم روی صورتم چاقو گذاشته بود و می گفت اگر فریاد بزنم مرا خواهد کشت و در ادامه مرا تسلیم نیت شومش کرد و گریخت.

حکم اعدام برای مرد شیطان صفت
قضات دادگاه پس از شنیدن اظهارات متهم و شاکیان پرونده وارد شور شده و پسر جوان را به اتهام تجاوز به عنف به مجازات اعدام از طریق آویختن به طناب دار در زندان مرکزی تبریز محکوم کردند و متهم و وکیل پرونده به این حکم اعتراض کردند اما پرونده در شعبه 41 دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت و مهر تایید بر حکم صادر شده زده شد.

با زور و تهدید از من رضایت گرفتند
تایید رای نهایی در دیوان عالی کشور پایان ماجرا نبود و وکیل متهم در ادامه با در اختیار داشتن رضایت نامه کتبی و محضری از شاکی پرونده بار دیگر به دادگاه مراجعه و درخواست اعاده دارسی کرد.
پرونده در شعبه 28 دیوان عالی کشور مطرح و پرونده برای رسیدگی مجدد به دادگاه همعرض صادر کننده حکم قطعی ارجاع شد.
روز 3 خرداد  سال 1399 پرونده با حضور نماینده دادستان، طرفین پرونده و وکلای آنان برگزار شد و در این جلسه نخستین شاکی پرونده که با حضور در دفترخانه رسمی رضایت داده و خواستار مختومه شدن پرونده شده بود در خصوص علت تغییر ناگهانی درخواستش از دادگاه دست به افشاگری زد.
زن جوان گفت: ساعت 8 صبح متهم از دیوار خانه پایین آمدو در حالیکه پسر 5 ساله ام در خانه بود مرا با تهدید مورد تجاوز قرار داد و برای اجرای نقشه اش فرزندم را با اسلحه و چاقو تهدید کرد و به همین خاطر توانست مرا تسلیم خود کند و بعد از فرار شکایت کردم و پلیس آگاهی توانست متهم را دستگیر کند و متهم در همان روزهای نخست به بیش از 12 پرونده شوم اعتراف کرد.
وی افزود: در این سالها همه شاکی های پرونده یکی پس از دیگری از پرونده کنار کشیدند و تنها کسی در این پرونده شاکی مرد شیطان صفت بود من هستم اما برادرزن این متهم با رفت و آمدهایش و تهدیدهایش مرا مجبور به رضایت کرد.
زن جوان ادامه داد: در این سالها برای در امان ماندن از تهدیدهای خانواده متهم خانه مان را جابه جا کردیم که در این مورد پول قرض گرفتیم و خسارت زیادی دیدیم و همسرم نیز وضعیت روحی مناسبی ندارد و در این سالها تحت نظر روانپزشک است و امروز هم بخاطر مبتلا شدن به کرونا در جلسه دادگاه حضور پیدا نکرده است.
این زن گفت: زندگی ام خراب شد و پسرم را برای دادن رضایت تهدید کردند و حتی عکس پسرم را به خانه پدرم انداختند و تهدید کردن ماجرای تجاوز را علنی و مرا در شهر بدنام می کنند به همین خاطر مجبور به دادن رضایت در دفترخانه شدم.

اجرای حکم قصاص
قضات دادگاه پس از بررسی مدارک و با توجه به قرائن امارات منعکس در پرونده بزه انتسابی به نامبرده را محرز و مسلم دانستند و نیز با توجه به دلایل و مستندات موجود در پرونده، متهم را به اعدام از طریق آویختن به چوبه دار در محوطه زندان تبریز محکوم کردند؛ که حکم صادره در همان زندان مرکزی تبریز به اجرا درآمد.

لینک کوتاه : https://khooshkhabar.com/?p=6537

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.