تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024

طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار گرفت

  • کد خبر : 9361
  • ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱
طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار گرفت

 ایرنا – گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این هفته و روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه در صحن علنی بررسی طرح‌ها و لوایح مختلف را در دستور کار دارند و طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور که در روزهای گذشته در صحن مطرح شد، در این هفته مورد بحث و نظر نمایندگان قرار خواهد گرفت.

لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، لایحه ارجاع اختلاف بین شرکت مادرتخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) و شرکت گنت ترکیه به داوری، لایحه یک فوریتی پیشگیری از آسیب دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوءرفتار و طرح استفساریه ماده پنج قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی از دیگر مواردی است که در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس است.

در این هفته قرار است طرح استفساریه ماده ۴۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی به مقررات مالی دولت، لایحه ارجاع اختلاف شرکت مهندسی و ‌توسعه گاز ایران با شرکت بازرگانی دولتی هند (اس. تی. سی) به داوری و اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز توسط نمایندگان در صحن علنی مجلس بررسی شود.

ادامه رسیدگی به لایحه تجارت که اعاده شده از شورای نگهبان است، طرح استفساریه تبصره ۲ ماده واحده قانون اصلاح بند و ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه، طرح استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده و لایحه اصلاح ماده (۸) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه از دیگر دستور جلسات این هفته صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این هفته قرار است لایحه نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی، لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در سازمان توسعه زنان سازمان همکاری های اسلامی، طرح الحاق ۷ تبصره به ماده ۷ اساسنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابت تسهیل روند ساخت و ساز روستایی برای بومیان روستا و حمایت از دولت در جهت ساخت یک میلیون مسکن در سال را بررسی کنند.

لایحه پروتکل ارزیابی اثرات زیست محیطی فرامرزی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر، طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور، طرح اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی، لایحه ارجاع اختلاف قراردادی با کشور سودان به داوری و طرح نظام قانونگذاری، تعیین حدود اختیارت و صلاحیت مراجع وضع قوانین و مقررات از طرح ها و لوایحی است که قرار است در این هفته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بحث و بررسی شود.

در این هفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش، لایحه موافقت نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ژاپن درباره کمک و همکاری متقابل اداری در امور گمرکی، طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، طرح تشدید مجازات همکاری کنندگان با اقدامات کشورهای متخاصم علیه امنیت و منافع ملی و طرح اصلاح ماده(۱۰۰) قانون شهرداری‌ها را بررسی خواهند کرد.

گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره طرح یک تبصره به ماده ۴ قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی، طرح تبیین وضعیت شاخص‌های اقتصادی در پایان هر دولت و لایحه اصلاح تبصره (۵) الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان از دیگر مواردی است که در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این هفته طرح تأسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی و یا استانی، لایحه اصلاح تبصره (۱) ماده (۲) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، لایحه مبارزه با قاچاق انسان و اعضای بدن و مجازات عبوردهندگان غیرمجاز افراد از مرزهای کشور، طرح قانونی استفساریه ماده (۶) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور و طرح تقویت و توسعه علوم پژوهش و نوآوری دفاعی را بررسی کنند.

طرح ساماندهی نظارتی دانشگاه آزاد اسلامی، طرح ممنوعیت خروج مسئولین و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی، لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در موارد ضروری، طرح توسعه بهره برداری صلح آمیز از فناوری هسته ای و لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت از دیگر مواردی است که در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس خواهد بود.

طرح تبدیل وضعیت استخدامی معلمین و لایحه نظام جامع باشگاه‌داری در جمهوری اسلامی ایران قرار است در این هفته توسط نمایندگان بحث و بررسی شود.

همچنین گزارش رییس دیوان محاسبات در مورد تفریغ بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، بررسی تقاضای یک فوریت در مورد لایحه نحوه برگزاری تجمعات و راهپیمایی ها و بررسی تقاضای دو فوریت در مورد طرح الحاق ۳ تبصره به بند (ب) ماده یک قانون هدفمندسازی یارانه ها و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از دیگر مواردی است که در دستور جلسات این هفته صحن علنی مجلس قرار دارد.

لینک کوتاه : https://khooshkhabar.com/?p=9361

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.